Gerieji pavyzdžiai

Turime nemažai sėkmingai veikiančių socialinio verslo pavyzdžių – susipažinkite
su socialinio verslo iniciatyvomis ir verslais Lietuvoje.

Pranešk apie savo socialinį verslą, ar iniciatyvą susirask bendraminčių ir ne tik!

Prisijunk
Socialinis taksi

Socialinis taksi – unikali paslauga, kuri padeda užtikrinti judėjimo negalią turinčių žmonių kelionių organizavimą į ekonominio ir socialinio užimtumo vietas (darbą, įvairias organizacijas, ligoninę, universitetą, kiną, teatrą, parduotuvę, susitikimą ir kt.).

 http://socialinistaksi.lt/

  ieško savanorių

Orūs namai

Orūs namai skirti suteikti vienišiems ir skurdžiai gyvenantiems senjorams fiziškai, psichologiškai ir finansiškai orią senatvę, padedant jiems įsikurti save išlaikančiose tarpusavio pagalbos šeimynose.

 www.orusnamai.lt

  ieško savanorių

Miesto laboratorija

Grupė iniciatyvių žmonių, kurie kuria modernų ir aplinkai draugišką bendruomenės edukacijos centrą – „Miesto Laboratorija“ Sapiegų parke, Antakalnio mikrorajone, Vilniuje. Čia „auginamos“ ir pristatomos žaliosios iniciatyvos ir praktikos, kurias savo intensyviame gyvenime nesunkiai gali pritaikyti kiekvienas miesto gyventojas.

Įkvėpti aplinkosauginės kultūros pavyzdžių Amsterdame, Kopenhagoje, Berlyne, norime juos perkelti ir į mūsų bendruomenę bei šviesti ją darnaus gyvenimo būdo, aplinkos ir energetinių išteklių tausojimo bei modernios daržininkystės mieste temomis.

Organizacijos narius vienija bendros idėjos – aplinkosauga, efektyvus energijos panaudojimas, tvarios visuomenės kūrimas ir pan.

 http://www.miestolaboratorija.lt/

Aukok.lt

Aukok.lt – tai 2009 m. startavusi didžiausia Lietuvoje aukojimo internetu svetainė, kuri suteikia galimybę privatiems asmenims ir įmonėms aukoti patogiau.

 https://www.aukok.lt/

  ieško savanorių

  ieško praktikantų

Anksti.lt

Anksti.lt – tai praktinė pagalba ankstuko susilaukusioms šeimoms. Siekiame sudaryti pačias geriausias sąlygas augti, stiprėti ir vystytis per anksti pasaulį išvydusiam Tavo šeimos nariui.

 www.anksti.lt

Kūdykio lizdas

Kūdykio dėžė su kokybiškais, aplinkai ir kūdikiui draugiškais gaminiais. Dar daugiau – ją įsigydami padovanosite ramybės, jaukumo ir šilumos dalelę tiems, kurie patys šiuo momentu negali pasirūpinti komfortiškomis mažylio auginimo sąlygomis.

„Visi naujagimiai – lygūs“ išsirutuliojo į socialinį verslą, kai už vieną nupirktą „Kūdykio lizdo“ rinkinį antrąjį bazinį rinkinį padovanoji socialinės rizikos grupėje esančiai mamai. Kūdikiai nusipelno savo gyvenimą pradėti aprūpinti visais reikalingais daiktais, nesvarbu, kokioje šeimoje jiems teko gimti.

 www.kudikelis.lt

Draugų uogienė

Derliaus perteklius naudojamas gausių šeimų gerovei kurti. Draugų uogienė Veikia visoje Lietuvoje

 www.dalinkisuogiene.lt

  ieško savanorių

  ieško praktikantų

Inovatorių slėnis

Inovatorių slėnis- vieta, kurioje vėl galėtum pasijusti čia ir dabar. Galingos istorijos, grožiu nenukonkuruojamos gamtos, įkvepiančių idėjų ir naujų potyrių sintezė- tokia mūsų vizija.

 http://www.inovatoriuslenis.lt/

  ieško savanorių

  ieško praktikantų

Lech Lecha

Socialinio verslo iniciatyva LECH LECHA Design – tai naujos krypties mados prekinis ženklas, kuris pozityviai, linksmai ir spalvingai kalba apie rimtus dalykus. Pasitelkiant drabužių dizainą, skatiname visuomenę atkreipti dėmesį į žmogų: tiek skurdą, benamystę ir socialinę atskirtį kenčiantį, tiek sėkmingą – kuris neabejingas šioms problemoms. Kuriame vienetinius rūbus ir aksesuarus, suteikdami antrą šansą drabužiams ir žmonėms. Vietoje naujų audinių naudojame esamus tekstilinius gaminius. Perdirbame, nes mums rūpi gamta ir norime kurti prasmingą madą. Vienetinio dizaino rūbus ir aksesuarus padeda kurti socialinės atskirties žmonės, meno terapijų metu. Į kūrybos procesą įtraukiame benamystę ir skurdą patiriančius žmones, taip pat sveikstančius nuo priklausomybių. Matome daugiau prasmės suteikdami antrą šansą žmogui ir audiniui, nei tiesiog kurdami trumpalaikį naują daiktą. Esame komanda, kuriai rūpi ne tik mada!

 www.lechlechadesign.com

  ieško savanorių

  ieško praktikantų

Mažosios Lietuvos turtai

Socialinis Vilkyškių ir aplinkinių bendruomenių verslas – vaistingųjų ir prieskoninių augalų rinkimas, džiovinimas ir realizavimas. Veikla siekiama skatinti kaimo vietovių jaunimo užimtumą į kaimo Bendruomenė organizuoja projektus, įtraukiančius sunkumus patiriančius jaunuolius, įgyvendina edukacines programas. Su prekes ženklu „Mažosios Lietuvos turtai“ tikimasi atkreipti dėmesį į unikalius nykstančius augalus, senosios Prūsijos palikimą.

 http://prusijoslobiai.lt/

Kūrybinės dirbtuvės „Kūrybos kampas 360°“

Kūrybos kampas 360° – socialinė iniciatyva, plėtojanti darnaus vartojimo ir antrinio dizaino idėjas, besirūpinanti saugesnės ir sveikesnės aplinkos kūrimu. Vykdome edukacinę veiklą per kūrybingumą organizuodami įvairius renginius ir užsiėmimus. Pagrindinė užsiėmimų tema – antrinis dizainas, t.y. mokomės prikelti daiktus antram gyvenimui, gaminamės juos iš antrinių žaliavų ar gamybos atliekų.

 www.kuryboskampas360.lt

  ieško savanorių

  ieško praktikantų

Caritas works

„Caritas Works“ yra socialinis verslas, kurio pagrindinis tikslas – socialinę atskirtį patiriančių asmenų (iš įkalinimo įstaigų grįžusių, benamių ir kt.) įdarbinimas ir integracija į nuolatinę darbo rinką.

 http://caritasworks.lt/

  ieško savanorių

  ieško praktikantų