Socialinio verslo ir inovacijų festivalis BiZzZ’19
Rugpjūčio 17 d., Inovatorių slėnis, Antalieptė, Zarasų raj.

BiZzZ – tai socialinių inovacijų renginys, suburiantis jaunus žmones, socialinius verslininkus, inovatorius.

Šių metų aštuntojo BiZzZ`19 tema – darnaus vystymosi tikslai! Pasirinkome juos keturis: skurdo mažinimas, darnūs miestai ir bendruomenės, nelygybės mažinimas, klimato kaita.

2019 m. rugpjūčio 17-18 d. pasiruoškite įlipti į kito batus, susipažinti su įvairiomis temomis „pasaulio virtuvėje“, ieškoti galimybių ir jas atrasti , plėsti pažinčių tinklą, susipažinti su aktyviais Lietuvos socialiniais inovatoriais ir savo buvimu prisidėti prie rekomendacijų ministerijai kūrimo darnaus vystymosi klausimais. Susitikime, diskutuokime, susipažinkime, pailsėkime ir neformaliai papramogaukime jau rugpjūčio 17 d.!

Tikslui pasiekti:

✅ Susibursime unikalioje, gamtos apsuptoje Lietuvos vietoje – Inovatorių slėnis / Innovator’s Valley, Antalieptės miestelyje
✅ Klausysimės įkvepiančių pranešimų darnaus vystymosi temomis ir diskutuosime.
✅ Daug bendrausime, megsime naujas pažintis ir dirbsime grupėse.
✅ Spręsime kolegų problemas ir padėsime jiems tobulėti.
✅ Dalyvausime įvairiose dirbtuvėse ir neformaliais atsipalaiduosime gamtos apsuptyje su aktyviomios pramogomis visai šeimai.

Registruokis jau dabar!

Programa

Pranešėjai

Puiki proga sutikti daug skirtingų socialinių inovacijų, rasti partnerių ar įkvėpimo vystyti savo idėjas!

Nepatogaus kino klasė – filmai, padedantys augti. Tai nauja nemokama platforma, skirta formaliam bei neformaliam švietimui. Čia pristatomi filmai, padedantys kalbėti svarbiomis, tačiau ne visada patogiomis socialinėmis temomis. Filmai skatina mokytis, pažinti visuomenės įvairovę ir apmąstyti šiandienos iššūkius. Edukacinėje platformoje užsiregistravusiems vartotojams suteikiama galimybė naudotis vystoma dokumentinių filmų ir metodinių priemonių baze.

Apkeliavusi pasaulį, pamačiusi ir įgyvendinusi daug įvairių gerųjų darbo su pažeidžiamomis grupėmis praktikų bei galutinai įsitikinusi, kad šis amžius neįmanomas be protingai naudojamų technologijų, socialinė darbuotoja ir socialinės politikos analitikė Gabrielė Tervidytė, 2016 metais įsteigė socialinį verslą “Penki pojūčiai”. Organizacijos tikslas – atliepti ir padėti susigyventi su besikeičiančiu gyvenimo ritmu, apjungti technologijas ir emocinę sveikatą, psichosocialinę paramą visiems, nepriklausomai nuo galių ir negalių, gyvenamos vietos ar gyvenimo būdo.

Pagrindinis veikloje naudojamas įrankis, sukurtas su tarptautiniais partneriais “Iris Solutions” yra nešiojama Sensorinė įranga. Didelė sensorinės įrangos dalis yra skirta ugdomiesiems žaidimams, skatinantiems kognityvinį vystymąsi. Sensorinė įranga sukurta bendradarbiaujant aukštųjų technologijų ir emocinės sveikatos specialistams, tiriant poveikį įvairioms vaikų grupėms, remiantis požiūriu, kad tik per gilų, pasitikėjimu grįstą santykį su specialistu, vaiko ugdymas įgauna galimybę esmingai progresuoti.

Šiuo metu Lietuvoje yra jau beveik 30 švietimo ir socialinių įstaigų, kurios naudoja Sensorinę įrangą darbui su vaikais ir suaugusiais, o Vilniuje atidaromas centras – Penkių pojūčių namai.

Kūrybos kampas 360 – socialinė iniciatyva, plėtojanti darnaus vartojimo ir antrinio dizaino idėjas, besirūpinanti švaresnės ir sveikesnės aplinkos kūrimu. Vykdant edukacinę veiklą organizuojami kūrybiniai renginiai ir užsiėmimai. Pagrindinė užsiėmimų tema – antrinis dizainas ir aplinkosauga. Įkurtoje erdvėje vyksta seminarai, diskusijos, filmų peržiūros aplinkos saugojimo bei darnaus vartojimo temomis. Kūrybinėse dirbtuvėse mokomasi daiktus „prikelti“ antram gyvenimui ar pasigaminti juos iš antrinio panaudojimo žaliavų.

„Maisto bankas“ , vykdydamas savo misiją – siekti, kad tinkamas vartoti maistas nebūtų išmestas, o pasiektų nepritekliuje gyvenančių asmenų stalą, įkūrė virtuvę, kurioje perdirba dėl įvairių priežasčių dalinimui nebetinkamą, tačiau valgymui dar gerą maistą. Šiuo metu „Maisto banko“ perdirbimo virtuvėje atliekami įvairūs bandymai, kurių metu siekiama sukurti nuolatinius receptus bei užtikrinti pastovius perdirbimo procesus.

Sport4Values tiki, kad sportas turi galią keisti gyvenimus. Ir nors pagrindinės sporto šakos Lietuvoje yra gana populiarios, jos nėra patrauklios visiems dalyviams. Sportas mieste (BMX, riedlentės, parkūras, 3×3 krepšinis) yra laikomi jaunimo subkultūros veikla; šis sportas yra individualus savo pobūdžiu, kultūra, kuri jį supa, jis skatina pagarbą, solidarumą, darbą kartu, išraiškos laisvę ir toleranciją. Šios vertybės kuria socialinės įtraukties ir sanglaudos jausmą bendruomenėse, kurio Sport4Values siekia.

Beveik pusė Lietuvos senjorų skursta vieniši savo būstuose. Didžiąją savo pajamų dalį, ypač šildymo sezono metu, jie išleidžia neekonomiškų ir vyresniam amžiui nepritaikytų būstų išlaikymui.
Socialinio projekto Orūs namai / Dignity Homes sprendimas – kviesti senjorus išnuomoti savo senuosius būstus ir keltis gyventi į būtent jiems įrengtus butus „Orių namų“ daugiabutyje. Iš nuomos gaunamos pajamos visiškai padengia gyvenimo juose išlaidas (nereikia papildomai mokėti nei už nuomą, nei už komunalines išlaidas, internetą ar kabelinę), todėl visa pensija lieka kitoms senjorų reikmėms. O ir sąlygos, kaip nuotraukoje!

Įgūdžių laboratorija – pirmoji Lietuvoje alternatyvi mokykla jaunų žmonių bendruomenei didinanti jaunimo galimybes dalyvauti darbo rinkoje. Čia jaunuoliai gyvendami kartu ir medžio dirbtuvėse gamindami inovatyvius dizaino gaminius, ugdosi darbinius ir socialinius įgūdžius.

Alternatyvi mokyklos programa apima jaunų žmonių bendruomenės kūrimą, pameistrystę medžio dirbtuvėse, patyriminius žygius, maisto gaminimą. Su grupe ir su kiekvienu programos dalyvių individualiai dirba jaunimo darbuotojai, užimtumo specialistai ir psichologai. Jau nuo pirmosios stovyklos matoma didelė šios mokyklos nauda.

BiZzZ`19 metu turėsite progą ne tik aktyviai dalyvauti veiklose, bet ir atsipalaiduoti su kuriančiu vertę kavos puoduku rankoje! Įrengto profesionalaus kavos aparato automobilyje dėka, Kavos Galia herojai gali aptarnauti visus kavos mėgėjus. Tavęs lauks ne tik kava, bet ir pažintis su proto negalią turinčiais asmenimis ir jų galiomis. Komanda pažada, kad kava bus pagaminta su meile, o jei atsinešite ir savo puodelius – kava taps skanesne jums ir draugiškesne aplinkai!

Dzūkijoje veikianti Tėviškės namų bendruomenė, jau nuo 2015 metų vienija ir padeda sunkiai sergantiems Alytaus apskrities gyventojams, onkologiniams pacientams ir jų artimiesiems.
Tėviškės namų krautuvėlė – skanaus, natūralaus ir sveiko maisto krautuvėlė sukurta visiems, kuriems aktualios sveikos mitybos žinios, natūralūs ir ekologiški produktai. 🌱
Socialinio verslo pagrindu kuriama prekybos sistema siūlysianti platų pasirinkimą mūsų kraštų smulkiuose natūriniuose ūkiuose išaugintų daržovių ir vaisių, įvairių ekologiškų maisto produktų. Populiarindama sveiką mitybą, Tėviškės namų bendruomenė stengiasi, kad ekologiški ir sveiki produktai būtų pasiekiami daugumai.
Tuo pačiu pirkėjai, įsigyjantys produktus krautuvėlėje, prisidės prie kilnaus socialinio projekto, kurio pelnas bus investuojamas į Vėžio informacijos ir paramos centro veiklos plėtrą – šiuo metu įrenginėja masažuotojo, psichologo, kvapų ir muzikos terapijos kabinetus.

Klausimams ir atsakymams

    Kontaktai

    Renginio data: Rugpjūčio 17, 2019

    Renginio vieta: Inovatorių slėnis, Antalieptė, Zarasų rajonas

    Kontaktinis tel. +370 673 86642

    Sekite renginio naujienas